Jak otworzyć zamek innym kluczem?

Jak otworzyć zamek innym kluczem?

Czy można otworzyć zamek innym kluczem – to pytanie pojawia się przed osobami, które zastanawiają się nad kwestią bezpieczeństwa w mieszkaniach i lokalach. Zamki do drzwi mają za zadanie chronić dane miejsce (np. dom, biuro, sklep itd.) przed dostępem nieproszonych osób, więc można by założyć, że otwieranie zamków innym kluczem nie jest możliwe. Okazuje się jednak, że są metody, które to umożliwiają, ale sytuacje te dotyczą jedynie określonych produktów (takich jak chińskie wkładki do zamków albo tanie i niesprawdzone produkty).

Słowo o otwieraniu zamków – czym jest bumpingkey?

Dla osób spoza branży sformułowanie bumpkey lub bumpingkey nie za wiele mówi, jednak doświadczeni technicy pracujący w Pogotowiu ślusarskim wiedzą doskonale, o co chodzi. Bumpingkey jest metodą otwierania zamków, która ma zastosowanie przy różnego typu tańszych wkładkach, niezbyt odpornych na zewnętrzne manipulacje. Tym samym, jeśli ktoś posiada specjalny klucz, może „przedrzeć się” przez zabezpieczenie takiego niezbyt solidnego zamka do drzwi i uzyskać bezprawny dostęp do domu lub mieszkania – nawet nie posiadając do niego właściwych kluczy! Osoby używające metody bumpkey sięgają po inne klucze (takie, które są dopasowane wielkością do otworu zamka do drzwi) i tym sposobem dokonują nieuprawnionego otwierania zamków. Właściciele wysokiej jakości zamków do drzwi nie mają tutaj wielu powodów do zmartwienia – problemy z zamkiem związane z bumpingkey dotyczą słabej jakości mechanizmów, które nie mają skomplikowanej konstrukcji i tym samym są łatwe do pokonania przez włamywaczy. Na które modele trzeba szczególnie uważać?

Ślusarze z Gdańska polecają bezpieczne zamki do drzwi

To fakt, że jednym z częściej wybieranych produktów, który polecają też sami profesjonalni ślusarze, są zamki do drzwi Gerda. Ta marka jest znana z jakości i wytrzymałości swoich zabezpieczeń, więc można by sądzić, że dowolnie wybrany mechanizm zapewni nam zawsze równie wysokie bezpieczeństwo. Niestety producent zamków Gerda w swojej ofercie zaproponował swojego czasu niezbyt udany produkt. Jest nim wkłada do zamka Gerda WK E1, która nie opiera się zewnętrznym machinacjom, a do jej otwarcia niektórzy używali nawet grzebienia. Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać zamki do drzwi przed ich zakupem – zarówno pod kątem trwałości i odporności, jak i posiadanych certyfikatów bezpieczeństwa. We właściwym wyborze zawsze pomogą nam ślusarze z cenionego Pogotowia zamkowego w Gdańsku, którzy polecają najlepsze zamki i wkładki do drzwi – poznaj ich wybór jeszcze dzisiaj: 506-492-420