Co to jest białe włamanie?

Co to jest białe włamanie?

Białe włamania – czym są i co je różni od zwykłego włamania?

Z pewnością niektóre osoby słyszały o czymś takim jak białe włamania. Można zastanawiać się, czym one się różnią od przestępstwa bez określenia jego „koloru”. Wydaje się, że to jakaś przesada albo dowcip. Sprawa jest jednak bardzo poważna, bo chodzi o ingerencje włamywaczy, które kończą się utratą mienia, podczas gdy… nie widać nawet śladów, że doszło do nieuprawionego wejścia do lokalu! Na tym właśnie zasadza się największa różnica – podczas włamania rozumianego w standardowy sposób często powstają szkody, takie jak np. wyłamany zamek, drzwi, okna. Natomiast w przypadku tzw. białych włamań przestępcy znajdują się w środku lokalu mieszkalnego, nie zostawiając żadnych zniszczeń czy śladów. Wygląda to tak, jak by mieli klucze do mieszkania (choć oczywiście nimi nie dysponują). Taka sytuacja pociąga za sobą wiele nieprzyjemności, ponieważ nie dość, że cenne mienie zostaje skradzione, to jeszcze następują problemy z wypłatą odszkodowania (gdy brak śladów, ubezpieczyciel może podać w wątpliwość zaistnienie włamania uzasadniającego wypłatę środków). Jak widać, sprawa jest poważna, więc warto rozjaśnić, kiedy się tak dzieje i jak ustrzec się przed białym włamaniem.

Jak uchronić się przed białym włamaniem w Gdańsku?

Zanim wpadniemy w panikę, warto dopowiedzieć, że białe włamania dotyczą w szczególności jednego rodzaju zabezpieczeń, które niektórzy posiadają w swoich domach. Są to zamki na klucz piórowy, które były bardzo popularne i chętnie montowane w drzwiach wejściowych. Na przestrzeni lat i powstawania nowych technologii okazało się, że tego typu mechanizm dość łatwo go otworzyć bez pozostawiających ślad ingerencji. Poza kwestią obniżonego bezpieczeństwa jeszcze jedna nie dawała właścicielom zamków na klucz piórowy spokoju. W swojej prostej konstrukcji posiadały one długie i mało poręczne klucze, których wygoda użytkowania pozostawiała wiele do życzenia. Zapychające się otwory w zamku do drzwi nie ułatwiały zadania, a raczej narażały na dodatkowe ryzyko i konieczność częstej naprawy zamków. Obecnie stosuje się nowsze i solidniejsze zabezpieczenia, które na drodze rozwoju technologicznego zastąpiły nieskuteczne mechanizmy. Dlatego najlepszą drogą do przywrócenia bezpieczeństwa w domu jest wymiana zamków na klucz piórowy – w Gdańsku taką usługę ślusarską świadczą wysokiej klasy specjaliści Pogotowia zamkowego.

Wymiana zamków w drzwiach minimalizuje ryzyko białego włamania

Obecnie ślusarze są w stanie polecić wiele systemów i zamków do drzwi, które skutecznie chronią każdą posesję. Technicy z Pogotowia ślusarskiego w Gdańsku każdego dnia pracują na takich mechanizmach i wiedzą z doświadczenia, które z nich już się nie sprawdzają i jakimi warto je zastąpić. Jeżeli masz w drzwiach wejściowych zamki na klucz piórowy – Dierre lub innej marki – nie zwlekaj, narażając się na ciągłe niebezpieczeństwo. Lepiej zadzwoń do Twojego zaufanego punktu Pogotowia ślusarskiego, w którym zrealizujemy dla Ciebie wymianę zamków Dierre w Gdańsku aż 7 dni w tygodniu. Tel.: 506-492-420